مزایای وردپرس

از وردپرس ویکی
پرش به: ناوبری، جستجو

وردپرس همراه با مزایا و امکانات بسیار عالی طراحی و عرضه شده است. وردپرس به صورت توزیع رایگان ، استاندارد، سریع و سبک است. از مزایای وردپرس سادگی استفاده و شخصی‌سازی آن است.

در زیر لیستی از مزایای وردپرس بیان می‌شود. با این حال تعداد بیشماری افزونه برای وردپرس وجود دارد که با استفاده از آنها قدرت وردپرس ده‌ها برابر می‌شود.


محتویات

در یک نگاه

اثبات شده 
وردپرس که از آن در نزدیک به یک چهارم سایت‌های جدید استفاده می‌شود، یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS است. وردپرس توسط میلیون‌ها سایت، از سایت های بسیار کوچک تا سایت های بسیار بزرگ خبری از آن استفاده می شود.


استفاده آسان 
در هسته وردپرس از رابط کاربری بسیار ساده مانند نرم افزارهای دسکتاپی استفاده شده است. برای استفاده از وردپرس نیاز به هیچ تجربه کدنویسی و یا حرفه ای ندارید و به سرعت می توانید استفاده از آن را فراگیرید. حتی بیشتر کاربران وردپرس بدون هیچ آموزشی شروع به استفاده از آن می کنند.


ساخته شده برای انتشار محتوی 
وردپرس انتشار محتوی را ساده می کند. وردپرس با بهینه سازی که در انجام شده می تواند بهتر در نتایج جستجو قرار کیرد و اجازه می دهد کاربران از طریق خوراک‌های وردپرس به آن دست پیدا کنند.


پشتیبانی عالی 
وردپرس یک نرم افزار رایگان است با این حال یک جامعه بزرگ از آن استفاده می کنند. این جامعه بزرگ فرصتی عالی برای پشتیبانی از وردپرس فراهم کرده اند. کاربران زیادی توانسته اند از طریق این جامعه، سخت ترین مشکلات خود را حل کنند. آخرین نسخه وردپرس بیش از 10 میلیون بار دانلود شده است و نسخه های قبلی تا حدود 6 میلیون بار رسیده اند. با کتابخانه ای بیش از 20 هزار افزونه و پوسته رایگان، که هر روز در حال افزایش نیز هستند، جامعه وردپرس توانسته یک اکوسیستم عالی برای کاربران خود فراهم کند.

محتوی پادشاهی می کند

سیستم کامل 
وردپرس تمام نیازهای شما را برای انتشار محتوی برطرف می کند. از ورود اولین متن تا انتشار آن احتیاج به نرم افزارهای دیگر ندارید


محتوی چندرسانه ای 
با کمک ارسال فایل می توانید فرمت هایی از تصویر، صدا، فیلم و اسناد را وارد کنید و انتشار دهید. مدیریت رسانه در وردپرس اجازه می دهد تا تمامی فایلها را مدیریت و آن ها را حذف یا ویرایش کنید.


هرگز داده ها را از دست ندهید 
وردپرس به صورت مدیریت بازبینی کار شما را ذخیره می کند و بنابراین هیچگاه نگرانی از این ندارید که کامپیوتر شما خراب شود، اینترنت مشکل پیدا کند و یا اشتباهی انجام دهید. به راحتی می توانید نسخه های قبلی را بازیابی کنید.


زمان بندی 
وردپرس به شما امکان زمان بندی برای نمایش نوشته ها را می دهد. می توانید زمانی را مشخص کنید تا در آینده و در همان زمان نوشته شما مشاهده شود و یا زمان نوشته ای را به عقب بازگردانید.


انتشار از هر جا 
امروزه اینترنت در همه جا حضور دارد، پس شما مجبور نیستید حتما از کامپیوتر شخصی خود برای اتصال به وردپرس استفاده کنید. می توانید از نرم افزارهای موبایل در اندروید، iOS، بلک بری، نوکیا و مایکروسافت فون استفاده کنید. حتی می توانید از طریق ایمیل با هر دستگاهی، سایت خود را به روز کنید.


رمزگذاری 
شما می توانید برای هر نوشته ای که خواستید رمز عبور بگذارید تا در معرض عموم قرار نگیرد.


نوشته های چند صفحه ای 
اگر نوشته شما بسیار طولانی است می توانید آن را چند صفحه ای کنید.


پیش نمایش 
در وردپرس این امکان را دارید که قبل از آنکه نوشته را انتشار دهید آن را مرور کنید. می توانید در صفحه پیش نمایش آن چه را که در نهایت منتشر می شود را ببینید.


همه گیری

وردپرس به زبان PHP و با کمک دیتابیس MySQL ساخته شده است. این ساختار امکان این را می دهد تا آن را در هر سروری به راحتی نصب کنید. مراحل نصب بسیار ساده است و بیشتر آن به صورت خودکار انجام می شود.